Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

PHP İle SSH Bağlantısı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 PHP İle SSH Bağlantısı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor PHP İle SSH Bağlantısı

Herkese merhaba arkadaşlar, PHP ile bir çoğumuzun araştırdığı fakat net bir kaynak bulamadığı işlemi bu gün kolay bir şekilde paylaşıyoruz. Öncelikle ne yapacağız ondan kısa şekilde bahsedeyim. PHP dilinde Linux sunucumuza SSH ile bağlanıp komut çalıştıracağız. Bu ufak kod parçasının hayatımızda nasıl kolaylıklara yol açacağını yetenekleriniz ile kendiniz belirleyebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan işleme başlayalım.

 

Esnek Reklam Alanı
 

Öncelikle PHP SSHNet Kütüphanesini indirelim. https://github.com/phpseclib/phpseclib.git adresinde bulunan PHPSecLib kütüphanesini dahil edelim. Kütüphaneyi indirdikten sonra, içindeki “phpseclib” klasörünü sadece kopyalayıp proje kaynak kodlarına dahil edelim

Proje kaynak kodlarımız bu şekilde olmalı. Calistir.php diye bir dosya oluşturalım. Çalıştır dosyamız, çalıştırmak istediğimiz komutu çalıştıracak.

Kaynak kodlarında gözüktüğü gibi, calistir.php dosya içeriğimiz bundan ibaret. Ve bu hazırladığımız sistem ufak bir modül. İstediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

 

Halihazırda aradığınız kaynak kodu varsa eğer https://github.com/w0fly/phpSSH adresinden indirebilirsiniz. Akabinde bu modülü lütfen kullandığınız scriptlerde işlemler için kullanın, kesinlikle kötü emellere alet etmeyin.

 

Kolay gelsin

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın