Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Arduino Nedir? Neler Yapılabilir?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Arduino Nedir? Neler Yapılabilir?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Arduino Nedir? Neler Yapılabilir?

Arduino, başlangıç aşamasında ve ya hobi amaçlı DIY tarzı projeler geliştirmek için kullanılan bir devre kartı diyebiliriz. Robotik kodlama becerisi geliştirmek için ideal olan bu kart, çoğu projelerde çok önemli rol oynamıştır.

Kendi evinizde, gerekli malzemeler ile bir Robo-Asistan, 3D Yazıcı, ve ya ufak bir Mini-PC yapabilirsiniz. Bu tamamen hayal gücü ve yeteneğe bağlı olan bir durumdur. Bu kart işte bu amaçla kullanılır. Peki bu kartın, mucidi kimdir?

Esnek Reklam Alanı
 

Bu mucize eseri olan kart, 4 kurucusu olan bir firmada keşfedilmiştir. Üstelik bu kartın üreticileri de Elektronik Mühendisidir. Bu ortaklar ise başta Massimo Banzi olmak üzre, David Cuartielles, Tom Igoe ve David Mellis’tir. Arduino’nun gelişimi İtalya’da bulunan Etkileşim Tasarımı Enstitüsü İvera’da başlamıştır.

Bu kart hakkında pek bilginiz olmasa bile zamanla artık hep berber projeler yazacağız. Ve işin uzmanlarından hazırlanmış olan makalelerden yola çıkarak bir şeyler elde edeceğiz. Eğer Arduino alanında bilginiz var ve elektronik alanında oldukça iyiyseniz fakat aklınıza bir fikir gelmiyor ise, işte size ilham verecek fikirler. Mutlaka göz atın !

 

  • WiFi Jammer (Pentester’lar İçin)

ESP8266 modülü ile ufak bir dosya aracılığyla bir WiFi Pwner / WiFi Spoofer hazırlayabilirsiniz. Tabi illegal yollarla kullanmak yerine modem testleri yapabilirsiniz.

Kaynak Kodu Linki : https://github.com/SpacehuhnTech/esp8266_deauther

  • Kumandalı RGB Red Şerit Kontrol Kartı

Eğer elektronik bilginiz var ise ve  RGB Led arıyorsanız, denemenizi tavsiye ederim. Tek yapmanız gereken, açık kaynak kütüphanelerini biraz olsa incelemek.

 

  • Ateş Ölçer

Malum dönemde gereken aletlerden birisidir. Bir lazer, bir sensör ve bir ekran ile yapılabilecek bir şey. Denemenizde fayda var. İnternette bilginiz mükabilinde gereken malzemeleri temin edebilirsiniz.

Yapılabilecek ufak ve çok masraflı olmayan projeler kısaca böyle. Bir sonraki makalemizde, ufak bir proje hazırlamak dileğiyle. Görüşmek üzere.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın