Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yağ Yakma Hedefli Spor Yapmak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Yağ Yakma Hedefli Spor Yapmak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Yağ Yakma Hedefli Spor Yapmak

Karantina döneminden sonra artık alınan yağları ve kilolarımızı yakıp kış ayına öyle girmek istiyoruz fakat yapmamız gerekenler nedir tam olarak bilmiyoruz. Haliyle düzenli beslenmemizin gerektiği durumda tam tersini uyguluyoruz. Tamamen yanlış.

Öncelikle beslenme ağırlığımızı kesmeyip, sadece kontrollü beslenme ve protein ağırlıklı beslenme olarak devam ettirelim. Misal, sabahları 2 yumurta ve bir yarım ekmek biraz zeytin biraz da peynir gibi. Akabinde sabah uyanır uyanmaz ki, sabah 6 gibi uyanmak vücut için idealdir ve akşam 10 suları gibi uyku vücudu dinç tutacaktır. 6 sularında uyandığımızı var sayarsak, kahvaltı etmeden ve su içmeden 10KM yürüyüş ve 10KM kadarı koşu olmak üzere 20KM bu etkinliği yapalım ya da 5KM yürüyüş 5KM koşu olarak yapmak da ideal olabilir. 1 ay boyunca düzenli olarak bu sporu yaparsak, vücut yağ oranında büyük değişmeyi görebiliriz. Mümkün olduğunca öğlen yemeği yemeyelim ya da ufak tefek aperatifler ile geçiştirelim.

Esnek Reklam Alanı
 

Akşam yemeği saati ve öğlen yemeği saati her zaman önemli saatleriniz olsun ve kesinlikle her etli ve sulu yemek sonrası çayınızı için. Etli yemek üzeirne soğuk içecek veya yiyecek tüketildiği halde yağ midede donar. Kilo almanıza sebep olur. Sıcak tüketirseniz, bu yağ asla donma yaşatmaz. Aksine basitçe öğütülür. Çoğu sporcu bu kuralı uygulamaktadır.

Malum kış günlerinde bu etkinliği sürdürüp, çorba, kış çayı ve meyve tüketmeyi bırakmayalım. Özellikle portakal, mandalina, limon ve greyfurt tüketmeniz sizi daha dinç tutacaktır. Kış çayınızı hazırlarken şekeri kesinlikle eklemeyin. Aynı şekilde spor yaparken şeker kullanmınızı düşürün.

Akşam yemek saatinizi 8’den öncesine göre ayarlayın. Mideniz çünkü 8’den sonra yağı eritemez. Bu nedenle midede bulunan nesneler öğütülüp direkt dışkılanır. Yani yediğiniz gibi çıkarmış olursunuz halk tabirince.

Sürekli olarak bisiklet sürün, uzun mesafe sürmeniz daha yararlı olacaktır. Koşuyu yapamayan veya sigara kullanan insanlar koşu esnasında 3KM’den sonra artık nefes daralması yaşayabilmektedir. Bisiklet sürmek aslında bir nevi koşmaktır ve serinlik ile koşulduğu zaman nefes darlığınız yükselmez. Aksine sigarayı azalttığınız zaman ya da bıraktığınız zaman ciğeriniz temizlenmiş olur.

Her ne kadar spor ile alakalı bahsettiklerimiz olsa da, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkları bırakmanız sağlığınız için bir katkı olacaktır. Vücudu yıpratan dert tasa değil kötü alışkanlıklardır. Vücut yapısını ve çalışma otoritesini olumsuz etkilemektedir.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın