Hakkımızda

İnternet platformumuz siz kullanıcılarımıza ulusal ve uluslar arası projelerden haberdar olma, bu projeler hakkında yalın ve işlevsel bilgiye ulaşma imkanı sunar. Bu projelere örnek olarak; ulusal ve internasyonel gençlik projeleri, yurt içi ve yurt dışı projeler, yurt dışında edinilebilecek fırsatlar, birtakım faaliyetler, burslar ve eğitim fonları, üniversitelerin akademik uygulamaları, seminerler, kalkınma ajansları projeleri, yerel ve ulusal etkinlikler, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları, iş birliği imkânları, stajlar verilebilir.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki üyelik sürecini destekleyen tüm uygulamaları bünyesinde barındıran platformumuz aynı zamanda işletmeler için kamu ve kurum destekleri hakkında gerekli bilgi ve birikime ulaşma olanağı kılar.

Platformumuz; yurtdışında sunulan fırsatlarından haberdar olmak isteyen bireyler, özellikle eğitim öğretim alanındaki yurtdışı ekstralarından ve pozitif niteliklerinden yararlanma amacı olan gençler, ulusal ve uluslararası ilişkilerin getirisi olan birçok haber ve çağrılar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere ulaşmayı amaçlamaktadır. İnternet platformumuz aynı zamanda; akademik çalışmalara dair güncel bilgileri içermesi, burs, hibe ve destekler hakkında maksimum içeriği barındırması ile hem öğrencinin hem de öğretim görevlisinin uğrak noktası haline gelmeyi planlıyor.

Ulusal ve uluslararası iletişimin kuvvetlenmesi, iki alanda da sosyal ilişkilerin güçlenmesi ve çeşitli kurum ve kuruluşların sunduğu imkanlar neticesinde, arzu eden bireyleri yurtdışındaki olanaklara en ekonomik biçimde ulaştırması, platformumuzu öne çıkarmaktadır. Tüm bu işlevlerini sağlıklı, güvenilir ve güncel içerikleriyle gerçekleştiren internet platformumuz, gitgide daha global olan günümüz dünyasıyla bir miktar daha iç içe olmayı misyon edinmiştir.