Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Harçsız öğrenci pasaportu almak için öncelikle öğrenci olduğunuzu belirtmelisiniz. Bu sayede başvuru yapabilir ve işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında

Harçsız öğrenci pasaportu, öğrencilerin yurtdışına çıkışlarında sağladığı kolaylıklar ile büyük faydalar sağlamaktadır. Bu harçsız öğrenci pasaportu hakkından yararlanmak için ise yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Esnek Reklam Alanı
 
  • Harçsız öğrenci pasaportu almak için kanunda belirtildiği şekle istinaden; 25 yaşın altında olmalısınız. Yani 25 yaşın üzerindeyseniz, öğrenci olsanız bir bu harçsız öğrenci pasaportu imkanından yararlanamıyorsunuz.
  • Harçsız öğrenci pasaportu başvurusu yapmak için öncelikle nüfus cüzdanınızın aslı yanınızda olmalıdır. 15 yaşından büyükseniz de nüfus cüzdanınızın üzerinde fotoğraf bulunması şarttır. Bu kıstasa dikkat etmelisiniz.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf da başvuru esnasında istenen belgeler arasındadır. Bu fotoğrafın, son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Özellikle saçlarınızı toplamanız, yüzünüzün tam olarak fotoğrafta yer alması oldukça önemlidir. Bununla beraber aşırı güldüğünüz bir vesikalık olmamalıdır. Daha resmi belgelerde kullanılacağı için bu bağlamda bir fotoğraf çekimi gerçekleşmelidir.
  • Varsa eski pasaportunuzu getirebilirsiniz.
  • Bir de pasaport bedeli dekontunu yanınızda bulundurmalısınız.
  • Öğrenci belgesi de en önemli unsurlardandır.
  • Harçsız pasaport talep formu yanınızda olmalıdır.

Tüm bu belgeler ile Nüfus Müdürlüğü’ne başvuru yaptığınız zaman harçsız öğrenci pasaportundan yararlanma imkanına erişim sağlayabilir ve böylece yüksek bir bedel ödemeye gerek kalmadan, pasaport sahibi olabilirsiniz.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın